banner69
29 Mayıs 2015 Cuma

"BİZİM PARTİ BU SEÇİMİ RAHATLIKLA KAZANIR" DEMEYİN!

BU SEÇİMLER BALIKESİR'İN KADERİNİ ÇİZECEK

Büyükşehir seçimlerinin havasına bugünden giren Balıkesir, öncelikli olarak oda ve borsa seçimlerine kilitlendi.

05 Nisan 2013 Cuma 12:07
BU SEÇİMLER BALIKESİR'İN KADERİNİ ÇİZECEK
 ŞİMDİ SEÇİM ZAMANI
Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin havasına bugünden giren Balıkesir, öncelikli olarak oda ve borsa seçimlerine kilitlendi.

BALIKESİR İÇİN ÖNEMLİ
Balıkesir'de sade vatandaşından siyasetçisine ve iş dünyasına kadar herkes seçim havasına girdi. Önce iş dünyası sandık başına gidecek, ardından yerel seçimler için siyasi arena hareket kazanacak. Gerek Sanayi ve Ticaret odalarındaki yarış, gerekse büyükşehir belediye başkanlığı seçimi Balıkesir için büyük önem taşıyor. 

İLK SANDIK MAYISTA
Sanayi ve Ticaret Odalarıyla Ticaret Borsası'nın ertelenen seçimleri Mayıs ayının ilk haftasında. Ticaret Odası'nda mevcut başkan Mahmut Yavuz ile değişim platformunun adayı Fahri Ermişler, Sanayi Odası'nda Ahmet Kula ile değişimcilerin adayı İsmail Uğur yarışacak. Borsada ise Faruk Kula sandığa rakipsiz gidecek. 

İLÇELERDE YOĞUN İLGİ
Sanayi ve ticaret odalarındaki geleneksel yönetim anlayışının değişmesi inancıyla yola çıkan ''Balıkesir Değişim Platformu''nun başlattığı girişim ilçeleri harekete geçirdi. Her 
görüşten isimlerden oluşan ekibiyle Sanayi Odası'na talip olan İsmail Uğur'a, metropol ilçeler Edremit, Bandırma ve Gönen'de yoğun ilgi var. 

BÜYÜKŞEHİR'İN İLK ADAYI 
Büyükşehir statüsüne kavuşan Balıkesir'de belediye başkanlığını partilerine kazandırmayı hedefleyen AK Parti, CHP ve MHP teşkilatları çalışmalarını hızlandırdı.  Balıkesir'in mevcut belediye başkanı İsmail Ok, partisinin il başkanı Mehmet Duran 'aday adayı' dese de, MHP'den büyükşehir başkanlığını bugünden ilan etti. 

GÜNDEMDEKİ İLGİNÇ İSİMLER
Balıkesir büyükşehir belediye seçimleri öncesi çeşitli araştırma şirketleri aracılığıyla  yaptırılan anketler birbirini izliyor. İnternet'te de birçok anket yayınlanırken, kamuoyunun gündemine ilginç isimler gelmeye başladı.  Bu isimlerden biri ise,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız. 

BÜYÜK SEÇİME BÜYÜK İSİMLER
Balıkesir'de uzun yıllar yaşayıp öğreniminin büyük bir bölümünü burada tamamlayan Yıldız'ın adı siyasi kulislerde AK Parti'nin olası adayları arasında konuşuluyor. Anketlerde ise, AK Parti'den Edip Uğur, İsmail Özgün, CHP'den  Faruk Kula, Naim Durmaz, MHP'den İsmail Ok,  isimleri öne çıkıyor. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?BALIKESİR'DE İLÇE BELEDİYELERİNDEN HANGİSİNİ BAŞARILI BULUYORSUNUZ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV